birgün

3° AÇIK

SAĞLIK 24.12.2020 11:18

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı: Son iki aydır Covid çok agresif seyrediyor

Koronavirüsle ilgili açıklamada bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, “Özellikle son 2 aydır hastalık daha agressif seyrediyor. Akciğerler bir türlü normale dönmüyor” dedi.

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı: Son iki aydır Covid çok agresif seyrediyor

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, koronavirüs hastalığıyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Çapa'daki fakülte hastanesinde yoğun bakımda yatan hastaların çok ağır olduğunu söyleyen Tükek, "Özellikle son 2 aydır hastalık daha agresif seyrediyor" dedi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tükek şunları kaydetti:

Bu dönem yoğun bakımda yatan hastalar çok ağır. Özellikle son 2 aydır hastalık daha agressif seyrediyor. Akciğerler bir türlü normale dönmüyor. Ölüm oranları da ona paralel yükseliyor. Virüsün RNA dizilimini çok daha fazla merak ediyorum.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol