birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

İstanbul trafiğine 29 Ekim düzenlemesi: Kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar neler?

İBB'den yapılan açıklamaya göre 29 Ekim 'de gün boyu yeni bir trafik düzenlemesi uygulanacak. Trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlara ilişkin detaylar haberimizde.

GÜNCEL 27.10.2021 14:27
İstanbul trafiğine 29 Ekim düzenlemesi: Kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar neler?
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim Cuma günkü Atatürk Kültür Merkezi (AKM) açılış töreni dolayısıyla gün boyu yeni bir trafik düzenlemesine gidileceğini bildirdi.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) tarafından Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümünde "Beyoğlu Taksim Meydanı Atatürk Kültür Merkezi Çevresi Geçici Trafik Sirkülasyonu" oluşturuldu.

AKM binasına ulaşımı sağlayan bağlantı yollarının açılacağı geçici düzenleme gün boyu uygulanacak.

TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Alınan kararla, Mete Caddesi, Tak-ı Zafer Caddesi, Osmanlı Caddesi, Dünya Sağlık Sokağı, Sıraselviler Sokak'ın Kazancı Yokuşu ile kesişimine ve İnönü Caddesi'nin Vakıf Çıkmazı'na kadar olan kısmı 1 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Kapanacak yollara alternatif güzergah olarak Kurabiye Sokak, Zambak Sokak, Meşelik Sokak, Kazancı Yokuşu, Pürtela Sokağı, Kutlu Sokak, Muhtar Kamil Sokak ile İnönü Caddesi ve Miralay Şefik Bey Caddesi belirlendi.

İBB, bölgedeki trafik akışını yönlendirme tabelaları ve zabıta ekipleri ile koordine edecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol