birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.03.2020 14:31

İstanbul Valisi açıkladı: Otobüslerin şehir dışına çıkışı ve yürüyüş gibi faaliyetleri yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya otobüslerle seyahat izninin kaymakamlıklardan alınacağını söyledi. Yerlikaya saat 17:00 itibarıyla otobüsle şehir dışına izinsiz çıkışların durdurulduğunu açıkladı

İstanbul Valisi açıkladı: Otobüslerin şehir dışına çıkışı ve yürüyüş gibi faaliyetleri yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün yürürlüğe giren genelge ile ilgili açıklama yaptı.

Yerlikaya, bugün saat 17.00 itibariyle otobüs ile şehir dışına çıkışların durdurulduğunu bildirirken, yürüyüş ve piknik faaliyetlerinin yasaklandığını da açıkladı.

Yerlikaya, Twitter adresinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Bugün 17.00 itibariyle otobüsle şehir dışına çıkışlar durdurulmuştur. Ancak, tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan, son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız, Kaymakamlık izni ile seyahat edebilecektir."

PİKNİK, SPOR, YÜRÜYÜŞ YASAKLANDI

Vali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı ikinci açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul'da sahiller, mesire ve piknik alanlarında; Piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler, İstanbul ili kıyı-sahil şeridi ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri bugünden itibaren durulmuştur."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız