İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul ve Bursa’da 'torbacı' olarak tabir edilen uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına yönelik operasyonda 156 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İstanbul ve Bursa’da uyuşturucu satıcılarına operasyon: 156 şüpheli gözaltında
Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya süren operasyonlara ilişkin yeni bir açıklama yaptı. 

Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İstanbul ve Bursa’da “Sokak Satıcısı” olarak tabir edilen uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına yönelik yapılan "NARKOGÜÇ-37 Operasyonu"nda 156 şüpheli şahıs yakalandı" diye yazdı.

Yerlikaya operasyona ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nün Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Avcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Bayrampaşa, Beyoğlu, Esenyurt, Eyüpsultan, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Üsküdar, Ümraniye ve Şişli ilçelerinde 96 adrese toplam da 624 personelin katılımıyla yaptığı eş zamanlı operasyonlarda 92 şüpheli yakalandı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün de Bursa il merkezinde, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptığı değerlendirilen zehir tacirlerinin yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 64 şüpheli yakalandı. 

İki ilde yapılan operasyonlarda toplam 156 şüpheli yakalanırken, Bursa'daki operasyonda daha önce işlenen narkotiç suçlar nedeniyle hakkında 8 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası olan 58 şüpheli de yakalandı.

Bursa ve İstanbul'daki operasyonlarda;

116.500 adet uyuşturucu hap, 42 kg uyuşturucu Bonzai (istanbul), 2 kilo 750 gram Bonzai (Bursa), muhtelif miktarda skunk, 10 kilo 202 gram metamfetamin, muhtelif miktarda esrar, muhtelif miktarda eroin, muhtelif miktarda kokain, 7 adet tabanca, 1 adet otomatik tabanca 3 adet tüfek ve çok miktarda döviz ile TL ele geçirildi."