birgün

9° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 30.09.2021 09:16

İşten çıkarılan işçi, belediyenin iş makinesini yaktı

Kayseri'de, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresinde (KASKİ) kepçe operatörü olarak çalışan Hacı K. (30), işten çıkarıldığı için KASKİ'ye ait park halindeki iş makinesini ve bakım atölyesinin güvenlik kulübesini yaktı. Olaydan sonra kaçan kepçe operatörünün yakalanması için çalışma başlatıldı.

İşten çıkarılan işçi, belediyenin iş makinesini yaktı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Oymaağaç Mahallesindeki sanayi sitesinde, tamirde olan KASKİ'ye ait iş makinesi yandı. Olaydan 30 dakika sonra KASKİ'nin Melikgazi ilçesi Germir Mahallesindeki bakım onarım merkezinde güvenliğe saldıran kimliği belirsiz kişi, benzin dökerek güvenlik kulübesini yaktı.

İhbar üzerine gelen polis, aldığı bilgi ve eşkal doğrultusunda her iki olayı gerçekleştiren kişinin kısa süre önce işten çıkartılan Hacı K. olduğunu belirledi. Güvenlik kulübesindeki görevlinin fark etmemesi durumunda Hacı K.'nın park halindeki diğer iş makineleri de yakacağı iddia edildi.

Saldırıda hafif yaralanan güvenlik görevlisi hastaneye kaldırılırken, işten çıkarıldığı için iş makinesi ve güvenlik kulübesi yakan Hacı K.'nın yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.