birgün

12° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 10.07.2020 00:29

İtalya 13 ülkeden gelen yolculara ülkeye giriş yasağı getirdi

İtalya koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 13 ülkeden gelen yolcuların ülkeye girişine ve transit geçişine yasak getirdi.

İtalya 13 ülkeden gelen yolculara ülkeye giriş yasağı getirdi

İtalya’da koronavirüs salgını ile mücadele devam ediyor.

İtalya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 13 ülkeden gelen yolculara ülkeye giriş ve transit geçiş yasağı getirildiği duyuruldu. Bakanlık, son 14 gün içinde yasak getirdiği ülkeler ile doğrudan ve dolaylı tüm uçuşların askıya alındığını aktardı.

Öte yandan İtalya’nın 1 Temmuz’dan itibaren Avrupa Birliği ile uyumlu şekilde bazı ülkelere sınırlarını açmasının ardından geçtiğimiz günlerde Bangladeş'den gelen bir uçakta bazı yolcularda koronavirüse rastlanmıştı.

İtalya tarafından yolculara giriş yasağı getirilen ülkeler şöyle:

►Şili
►Kuveyt
►Kuzey Makedonya
►Ermenistan
►Bahreyn
►Bangladeş
►Brezilya
►Bosna Hersek
►Moldova
►Umman
►Panama
►Peru
►Dominik

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız