birgün

15° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 21.09.2021 12:13

İtalya’da boğulmak üzere olan genç, helikopterle kurtarıldı

İtalya'da San Fruttuoso körfezinde akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçiren genç, helikopter ile kurtarıldı.

İtalya’da boğulmak üzere olan genç, helikopterle kurtarıldı

İtalya’nın Cenova iline bağlı San Fruttuoso körfezinde yüzerken akıntıya kapılan bir genç, İtalyan itfaiyesi tarafından kurtarıldı. Helikopterli kurtarma operasyonu saniye saniye kameralara yansıdı.

Olay, İtalya’nın Cenova iline bağlı San Fruttuoso körfezinde meydana geldi. Körfezde denize giren genç, boğulma tehlikesi geçirerek bir dubaya tutundu ve akıntıya kapıldı.

Olaya ilişkin ihbar alan İtalyan itfaiyesi, körfeze giderek helikopterle kurtarma operasyonu düzenledi. İtfaiyeden yayınlanan görüntülerde, ekiplerin çocuğun bulunduğu alana yaklaştığı, helikopterden suya atlayan dalgıcın, gence can yeleği giydirdiği anlar yer aldı.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, gencin sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol