birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 14.05.2021 16:20

İtalya'da yaban domuzları bir kadını 'gasp' etti

İtalya'nın başkenti Roma'da bir marketin otoparkında ikisi yavru altı yaban domuzu, köşeye sıkıştırdıkları kadının ellerindekileri bırakıp gitmesi üzerine market poşetlerini yedi.

İtalya'da yaban domuzları bir kadını 'gasp' etti

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Yaban domuzlarının şehirlerdeki yoğunluğuyla ünlü İtalya'da, 6 yaban domuzu bir alışveriş merkeziniin otoparkında önünü kestikleri kadının market poşetlerini yedi.

İkisinin yavru oldukları gözlemlenen 6 yaban domuzu, otopark kameralarına yansıyan videoda, önce kadının etrafını sardılar. Köşeye sıkışan kadın, poşetlerle uzaklaşamayacağını anlayınca, ellerindekileri sinirle bırakarak alanı terk etti. Kadının gidişiyle birlikte yavru yaban domuzlarının poşettekileri yemeye başladığı görüldü.

Görüntülerin, sosyal medyaya düşmesi, İtalya'da uzun süredir yaban domuzlarıyla ilgili tartışmaları yeniden canlandırdı. İtalyan çiftçiler, yol kazalarına sebebiyet verdikleri için şehirlerdeki nüfuslarının kontrol alınmasını talep ediyor. Geçtiğimiz yıl bir yaban domuzu da çocuk parkında polis tarafından vurularak öldürülmüş, hayvan hakları aktivistleri cinayeti protesto etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol