İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsetmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı’na tepki gösterdi. Cuma namazına gitmeme yönünde aldığı kararın ne kadar doğru çıktığını vurgulayan Çıray, "Bu Diyanetin arkasında durmayız" dedi.

İYİ Parti'den Diyanet'e 'Cuma hutbesi' tepkisi

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsetmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı’na tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yılki Zafer hutbesinde de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "Zafer hutbesinde Atatürk yine anılmadı. Kurtarıcımızı inkâr eden bu iktidarda Cuma namazına gitmeme kararım ne kadar doğru çıktı. Bunlar gider gitmez ilk Cuma'da nerde kalmıştık, diye şükür edip namazımı kılacağım” dedi.

Çıray, kısa süre sonra yaptığı bir başka paylaşımda ise “Bir gurup arkadaş cemaat oluşturup -yeryüzü mescit- Cumamızı kılarız. Bu Diyanetin arkasında durmayız” mesajını verdi.

(ANKA)