İYİ Parti, istifa ederek AKP’ye katılan Meral Akşener’in danışmanı Hasan Sami Özvarınlı’nın ortaya attığı FETÖ iddialarının asılsız olduğunu belirterek hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu. Özvarınlı, "Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta bu memleketi ne FETÖ'cülere ne de PKK'yla diz dize oturup bu memleketin pazarlığını yapanlara emanet etmeyeceğiz” demişti.

İYİ Parti'den FETÖ iddiasında bulunan “Hasan Sami Özvarınlı” açıklaması: Hukuki süreç başlatıldı

İYİ Parti, partiden istifa eden Hasan Sami Özvarınlı'nın ortaya attığı 'FETÖ' iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, 'FETÖ' iddialarının asılsız olduğu belirtilerek Özel Kalem Müdürü Esma Bekar, TBMM İYİ Parti Grup Amiri Mustafa Tuna ve Siyaset Akademisi Başkanı Yüksel Korkmaz tarafından hukuki sürecin başlatıldığı duyuruldu.

İYİ Parti tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Bugün bazı yayın organlarında, İYİ Parti’den istifa eden Hasan Sami Özvarınlı tarafından ortaya atılan, asılsız fetö iddiaları üzerine, Özel Kalem Müdiremiz Esma Bekar, TBMM İYİ Parti Grup Amiri Mustafa Tuna ve Siyaset Akademisi Başkanımız Yüksel Korkmaz tarafından hukuki süreç başlatılmıştır. Kurulduğu günden bu yana, İyi Parti’yi ve kadrolarını karalamak amacıyla öne sürülen, kaynak ve maksadını bildiğimiz bu ahlaksız ithamların, yargı yoluyla da çürütüleceğine olan inancımız tamdır. Genel Sekreterimiz Uğur Poyraz’ın gözetiminde yürüyecek hukuki süreç ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapacağımızı bildiririz."

NE OLMUŞTU?

Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve Milli Savuna Bakanı Hulusi Akar'ın da katıldığı AKP Kayseri Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in danışmanı Hasan Sami Özvarınlı'nın AKP'ye katıldığı açıklanmıştı.

Özvarınlı, burada yaptığı açıklamada, “Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta bu memleketi ne FETÖ'cülere ne de PKK'yla diz dize oturup bu memleketin pazarlığını yapanlara emanet etmeyeceğiz" demişti.

Özvarınlı'nın açıklamasının tamamı şöyle:

"Sizden ve bu mazi esnasında incittiğim herkesten helallik istiyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve değerli AK Parti ailesinden, hepinizden, kardeşlerimden, sayın bakanımdan helallik istiyorum. Ben, karşı tarafın belki de en çetin ceviz, kaya parçalarından birisi olarak, aldı getirdi sayın bakanım ve bu kutlu davaya tabiri caizse monte etti. Önce size şu sözü veriyorum. Bu 30 gün içerisinde bu kardeşiniz ki hayatımız bunun eserleriyle doludur, durmayacağız. Zafere emin adımlarla gideceğiz.

Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta bu memleketi ne FETÖ'cülere ne de PKK'yla diz dize oturup bu memleketin pazarlığını yapanlara emanet etmeyeceğiz. Her insan doğruyu söyleyemez. Doğruyu söylemek, bir yandan cesaret ister. Ama her insan yanlışı gördüğü zaman oradan sırtını dönmeyi de bilmeli. Biz hem doğruyu söylüyoruz, hem sırtımızı dönüyoruz. Ama ne için, memlekete ihanet çukurunda hizmet etmemek için bugün buradayım. Sizlerle birlikteyim"

Özvarınlı, ayrıca sosyal medya hesabından İYİ Parti'nin FETÖ ile bağlantılı olduğunu öne sürdüğü açıklamalar yapmıştı: