birgün

11° PARÇALI BULUTLU

İYİ Partili Çıray'dan partisinin vekili Oral'ın 'Kılıçdaroğlu' açıklamasına tepki

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ile ilgili sözleri nedeniyle İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'a tepki göstererek, "Maksadını aşan bu sözler asla lâik, demokrat, milliyetçi, kalkınmacı partimizin resmi görüşü değildir" dedi.

SİYASET 09.06.2022 10:22
İYİ Partili Çıray'dan partisinin vekili Oral'ın 'Kılıçdaroğlu' açıklamasına tepki
Abone Ol google-news

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alevi olması nedeniyle Türkiye'de seçim kazanamayacağını söyleyen İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'a tepki gösterdi. Çıray, Oral'ın açıklamasını 'Maksadını aşan sözler' olarak nitelendirdi.

Ankara Masası'nda Fatih Atik'in sorularını yanıtlayan Oral, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olma konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

Oral, "Alevi olması benim açımdan bir engel değil, çünkü ben tanıyorum, ilkelerini biliyorum. Ancak siyasette maksat kazanmaktır. Türkiye'deki genel objektif açısından baktığımda bir çekince görürüm. Türkiye'nin yüzde 65'i yüzde 70'i muhafazakar profil çiziyorsa, ona hitap edebilen, farklı bir isimle çıkılır" demişti.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, partisinin vekili Oral'ın sözlerine tepki gösterdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Çıray, "Maksadını aşan bu sözler asla lâik, demokrat, milliyetçi, kalkınmacı partimizin resmi görüşü değildir" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol