Altılı Masa'nın toplantısının ardından "Millet 5'ten büyüktür" paylaşımı yapıp ardından tweetini silen İYİ Partili Ümit Dikbayır konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. O anki psikolojiyle tweet attığını söyleyen Dikbayır, tweeti nasıl sildiğini anlattı.

İYİ Partili Ümit Dikbayır attığı tweeti neden sildiğini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak görmek istemediğini söylemesinin ardından masada ve sonrasında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ümit Dikbayır, İYİ Parti haricindeki masanın diğer ortaklarını işaret ederek 'Millet 5'ten büyüktür' çıkışında bulunmuştu. Dikbayır attığı tweet'i dakikalar sonra silmişti. Habertürk'te yayınlanan Açık ve Net programında tweet'i neden sildiğini ilk kez açıklayan Dikbayır, "Benim attığım tweet'i sildirebilecek bir kişi var." dedi.

Dikbayır, konuyla ilgili şunları söyledi:

TWEET'İ NEDEN SİLDİ?

"Burada 1.5 yıllık bir emek var. İYİ Parti'nin kuruluş amaçlarının en başında gelen ilkemiz şu, hatta 2017 referandumunda da partimiz olmamasına rağmen biz Türkiye'yi gezdik. Bizim birinci amacımız kırmızı çizgimiz bu başkanlık sisteminin Türkiye'ye iyi gelmeyeceğini, ki haklı çıktık. Bunu değiştirmek üzere biz partiyi kurduk. Milletin her şeyin içinde olacağı bir parti kurduk. Bütün siyasetimiz bunun üzerine dayalı."

"SAYIN AKŞENER BENİ ARADI"

"Türk milleti tabi ki 5'ten büyük. Türk milleti her şeyden büyük. Bunu niye attım. Ben o masada beşli imzayı öğrendim. Çok nezaketsiz bir şeydi. O psikolojiyle attım. Birkaç dakika sonra Genel Başkan beni aradı. Benim attığım tweet'i sildirebilecek bir kişi var. Sayın Akşener. Beni aradı, 'Ümit böyle bir psikolojiyle bir tweet atmışsın ama bu masadaki liderleri incitir. Bunu kaldırırsan iyi olur' dedi. Çok nezaketlidir Meral Akşener."