birgün

10° PARÇALI BULUTLU

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gençler için iki ilçede yurt kiraladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, barınma problemi yaşayan gençler için Buca ve Bornova'da iki yurt kiraladıklarını duyurdu.

GÜNCEL 22.09.2021 16:29
İzmir Büyükşehir Belediyesi, gençler için iki ilçede yurt kiraladı
Abone Ol google-news

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kira ve özel yurt fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle barınma problemi yaşayan öğrencilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaşanan mağduriyetin farkında olduklarını belirten Soyer, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda "Gençlerimiz için Buca ve Bornova'da iki yurt kiraladık. Özel yurt sahipleriyle ise kontenjan için görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ülkenin geleceğini, sokakta sahipsiz bırakmayacağız" dedi.

Soyer, bir sonraki paylaşımında "Ev sahiplerine bir çağrıda bulunmak istiyorum; Zor günlerde gösterdiğimiz dayanışmayı çocuklarımız için de göstermek mecburiyetindeyiz. Aydınlık yarınlara ancak aydın gençlerimizle varacağımızı unutmayalım" ifadesini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol