birgün

13° PARÇALI BULUTLU

KADIN 25.09.2021 10:36

İzmir’de 3 yeni cinsiyet eşitliği protokolü

İzmir’de 3 yeni cinsiyet eşitliği protokolü

BirGün/Kadın

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile 3 kadın örgütü arasında kentte toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesine yönelik üç yeni protokol imzalandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ‘nin Turuncu Dernek, Eşit Yaşam Derneği ve İzmir İş Kadınları Derneği ile imzaladığı protokoller içinKültürpark'ta tören gerçekleştirildi.

Törende belediye ve kadın örgütleri arasında imzalan protokollerin içeriği şu başlıklar altında açıklandı:

• Turuncu Dernek ile imzalanan protokol kapsamında belediyenin farklı birimlerinde çalışanlar toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalık artırılacak.
• Dernek ile ortak eğitimler ve atölyeler düzenlenecek. Belediyenin başvuranı veya ortağı olduğu ulusal ve uluslararası projelerde kadınları ve kız çocuklarını güçlendirmek için birlikte hareket edilecek.
• Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik kültür temalı Turuncu Bahçeler ve Kent Kadın Müzesi projelerinde ortak çalışılacak. • Meslek Fabrikası ve Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi'nde meslek edindirme kurslarına kadınların katılımı teşvik edilecek.
• Eşit Yaşam Derneği ile imzalanan protokol kapsamında eğitim, anket ve veritabanı çalışmaları yürütülecek.
• İZİKAD ile genç kadın girişimciler desteklenecek. Meslek Fabrikası’nda ofis desteği sunulacak. Ulaşım ve lojistik desteği eğitimleri için yer imkânı sağlanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol