birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.04.2020 12:10

İzmir'de Büyükşehir çalışanı koronavirüsten yaşamını yitirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir belediye çalışanının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı

İzmir'de Büyükşehir çalışanı koronavirüsten yaşamını yitirdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İzenerji şirketinde kadrolu Park ve Bahçeler Dairesi çalışanı Aydoğan Adagümeli, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir süredir yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören Aydoğan Adagümeli, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Adagümeli’nin vefatı İzmir Büyükşehir Belediyesinde büyük üzüntüye neden oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu küresel salgın nedeniyle bir çalışma arkadaşımızı kaybetmenin acısı ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınlarına, çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

​'İZMİR'DE KONTROLLÜ KARANTİNAYA GEÇMEK GEREKİYOR'

Ayrıca, bugün Fox TV'de Çalar Saat programına katılan Soyer, İzmir'de alınan koronavirüs tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplu taşıma araçlarında bugünden itibaren maskesiz seyahat edilmesine izin verilmeyeceğini söyleyen Soyer, sağlık çalışanlarının evlerine gitmeden dinlenebilecekleri yurtlar ve oteller kiraladıklarını açıkladı.

"Biz 40 bin haneye 400 TL'lik nakit yardım yapma kararı aldık. Pazartesi'den itibaren bunu dağıtmaya başlayacağız" ifadelerini kullanan Soyer, "Israrla söylüyoruz. Bir gün daha bir saat daha geç kalamayız. İzmir'de kontrollü karantinaya geçmek gerekiyor" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız