birgün

23° AÇIK

SİYASET 22.12.2018 11:42

İzmir’de gözaltındaki HDP’liler serbest

İzmir’de gözaltındaki HDP’liler serbest

BİRGÜN / İZMİR

İzmir’de gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl yönetici ve üyeleri, dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

HDP İzmir İl Eş başkanı Kadir Baydur, önce 6 kişinin gözaltında olduğunu bildiklerini, fakat savcılığa sevk edilmeyle birlikte toplam 13 yönetici ve üyelerinin gözaltında olduğunu öğrendiklerini belirtti.

Sosyal Medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alınan HDP yönetici ve üyeleri savcılık tarafından adli kontrol uygulanması şartıyla mahkeme sevk edildi. Mahkeme ise savcılığın bu talebine uymayarak, yurtdışı yasağı ile serbest bıraktı.

HDP İzmir İl Eş başkanı Kadir Baydur, İzmir’de son aylarda partilerine yönelik operasyonların arttığını ve bunun yaklaşan yerel seçimlere yönelik bir sindirme operasyonu olduğunu savundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız