birgün

24° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 22.12.2018 11:42

İzmir’de gözaltındaki HDP’liler serbest

İzmir’de gözaltındaki HDP’liler serbest

BİRGÜN / İZMİR

İzmir’de gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl yönetici ve üyeleri, dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

HDP İzmir İl Eş başkanı Kadir Baydur, önce 6 kişinin gözaltında olduğunu bildiklerini, fakat savcılığa sevk edilmeyle birlikte toplam 13 yönetici ve üyelerinin gözaltında olduğunu öğrendiklerini belirtti.

Sosyal Medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alınan HDP yönetici ve üyeleri savcılık tarafından adli kontrol uygulanması şartıyla mahkeme sevk edildi. Mahkeme ise savcılığın bu talebine uymayarak, yurtdışı yasağı ile serbest bıraktı.

HDP İzmir İl Eş başkanı Kadir Baydur, İzmir’de son aylarda partilerine yönelik operasyonların arttığını ve bunun yaklaşan yerel seçimlere yönelik bir sindirme operasyonu olduğunu savundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol