birgün

21° AZ BULUTLU

İzmir'de halk ekmek zamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2.5 lira olan halk ekmeğe zam yapıldığını duyurdu. Buna göre, İzmir'de halk ekmek pazartesi gününden itibaren 3 liradan satılacak.

EKONOMİ 05.08.2022 17:37
İzmir'de halk ekmek zamlandı Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

İzmir'de halk ekmek pazartesi gününden itibaren, 3 liradan satılmaya başlayacak. Haberi duyuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya yaptığı açıklamada artan maliyetleri sebep gösterdi.

Belediyeden yapılan açıklama şöyle:

"İzmirliye ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırmak için üretip Halk Ekmek Büfeleri'nde kâr gözetmeden sattığımız ekmek fiyatında aşırı artan maliyetler nedeniyle düzenleme yapmak zorunda kaldık. 08.08.2022 Pazartesi gününden itibaren ekmeğimizin fiyatı 2,5 lira yerine 3 lira olacaktır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol