birgün

7° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

EGE'DE BİRGÜN 05.09.2019 14:02

İzmir’de kayyum protestosu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

İzmir’de kayyum protestosu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

BİRGÜN İZMİR

HDP İzmir İl Örgütü ve HDP İzmir Milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Murat Çepni ile Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş’in katılımıyla Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyeleri’ne atanan kayyumlarla yapılmak istenen basın açıklamasına polis izin vermedi.

Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılmak istenen basın açıklamasında polis, HDP Milletvekilleri ve yurttaşları ablukaya alarak müdahale etti. Müdahale sırasında polis, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.Polis, HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür'ü de darp etti.

HDP Milletvekilleri dün de Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapmak istemiş ve milletvekilleri dışında katılıma izin vermeyen polis, yurttaşları alandan uzaklaştırarak 3 milletvekilini ablukaya almıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız