birgün

22° AÇIK

İzmir'de Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesi: En az 8 gözaltı

İzmir'de gerçekleştirilmek istenen Onur Yürüyüşü'ne İzmir Valiliği'in yasağını gerekçe gösteren polis müdahale etti. En az 8 kişi gözaltına alındı.

GÜNCEL 26.06.2022 19:35
İzmir'de Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesi: En az 8 gözaltı Fotoğraf: KaosGL
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Türkiye’de yıllardır gerçekleştirilen Onur Haftası etkinlikleri bu yıl da iktidar tarafından yasaklandı. İzmir'de gerçekleştirilmek istenen LGBTİ+'lara Onur Yürüyüşü, İzmir Valiliği tarafından yasaklanırken yasağa rağmen bir araya gelmek isteyenlere polis sert müdahale etti.

Ara sokaklara dağılan kitle yürüyerek açıklama yaptı. Kordon'da yeniden buluştuktan Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne çıkan LGBTİ+ bireylere polis yeniden müdahale etti.

Müdahale sırasında en az 8 kişi gözaltına alındı.

Fotoğraf: KaosGLFotoğraf: KaosGL

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol