birgün

6° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 10.11.2020 16:06

İzmir’in film festivali bu yıl online

İzmir Kısa Film Festivali, bu yıl online olarak seyirciyle buluşuyor.

İzmir’in film festivali bu yıl online

BİRGÜN EGE

Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük etkinliklerinden biri olan İzmir Kısa Film Festivali 9 Kasım Pazartesi günü başladı. Bu yıl 21. kez düzenlenen festival, özel seçkilerle beraber 200’ün üzerinde filmi online olarak live.izmirkisafilm.org adresi üzerinden seyirciyle buluştururken; atölye çalışmaları ve söyleşilerle sinemaya dair etkinliklere dijital olarak ev sahipliği yapacak.

Ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler, yönetmen Ezel Akay’ın başkanlığında değerlendirilecek. Altın Kedi Ödülleri ise, 14 Kasım Cumartesi günü dijital ortamda yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Film gösterimlerinin tamamı dijital platformda yayınlanacak festivalde, ayrıca ‘7 Kibele’ ve ‘Hayat Tamircisi belgeselleri, ‘2 Oda Bir Kısa’ Film Yarışması Finalistleri ve Festinet Seçkisi olmak üzere belirlenen özel film seçkileri de sinemaseverlerle buluşacak. Türkiye ve dünya sinemasının örnekleri, gösterim programında panorama bölümünde yer alıyor.

izmir-in-film-festivali-bu-yil-online-803319-1.

SÖYLEŞİ VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Jüri Başkanı Ezel Akay, jüri üyeleri Janset Paçal ve Zeynep Koray söyleşi etkinlikleriyle sinemaseverlerle bir araya gelecek. Bütün etkinlikler ve atölye çalışmaları dijital ortamda izleyicilere sunulacak.

Uluslararası kurmaca jüri başkanı festival küratörü Massimiliano Nardulli ile birlikte ona eşlik eden Hollywood yapımlarında yer almış Litvanyalı oyuncu Aiste Dirziute ve başarılı yazar/yönetmen Romanyalı Bogdan Muresanu jüri üyeleri arasında yer alıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol