Sosyal medyada Jahrein adıyla bilinen Ahmet Sonuç'un Twitter hesabı askıya alındı.

Jahrein'in Twitter hesabı askıya alındı

Jahrein adıyla çeşitli sosyal medya platformlarında yayın yapan Ahmet Sonuç'un Twitter hesabı askıya alındı.

Twitter onaylı hesaba, Sonuç'un takipçileri ulaşamıyor.

TWITTER HESABI ASKIYA ALDI

Jahrein'in askıya alınan Twitter hesabında "Twitter, Twitter Kuralları'nı ihlal eden hesapları askıya alır" ibaresine yer verildi. Son olarak 710 binden fazla takipçiye sahip olan Ahmet Sonuç'un hesabının geri gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

jahrein-in-twitter-hesabi-askiya-alindi-1077097-1.

NEVŞİN MENGÜ, 'JAHREIN' OLDUĞU İÇİN YAYINA KATILMAKTAN VAZGEÇMİŞTİ

Gazeteci Nevşin Mengü, youtuber Oğuzhan Uğur'un sansür yasasını konuşmak için davet ettiği 'Sosyal Medya Yasası Özel' programına katılmaktan vazgeçmesinin nedeninin, 'Jahrein' olarak bilinen yayıncı Ahmet Sonuç'un konuklar arasında bulunması olduğunu söylemişti.

Mengü, kendi Youtube kanalında yaptığı programda Oğuzhan Uğur ile konuştuktan sonra program teklifini kabul ettiğini fakat tanıtımları gördüğünde vazgeçtiğini söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

"Oğuzhan Uğur sansür yasasını konuşmak için davet etti. Ben de güzel olur dedim. Sonra tanıtımda baktım Jahrein orada. O da bizim hatamız. Adamı biz ciddiye aldık, yayınlara aldık falan. Herkes hata yapabilir. Adam kaldıramadı bunu. Başka birtakım işlere girdi herhalde, bilmiyorum. Tanışmıyorum etmiyorum.

Herkes farklı fikirlere, keskin düşüncelere de sahip olabilir, bunları ifade etmekte de özgürdür... Ama bunlar zorbalar. Zorbalık yapıyorlar, bunda da özgürler. Benim hakkımda her şeyi yazabilirler, konuşabilirler. Ama aynı yerde, aynı platformda olmak istemem. Oturup ne konuşacağım yani. Karşı karşıya gelip de ciddiye alıp da bir şey konuşmam bu saatten sonra."