birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.02.2021 15:29

Kadıköy Dayanışma Kooperatifi yola çıkıyor

Dayanışma Kooperatifi, Kadıköy’de kuracağı kooperatifin çalışmalarına başladı. Kooperatif girişimi kuruluş sürecinin daha geniş bir toplulukla tartışılması için 4 haftalık bir panel ve forum programı oluşturuldu.

Kadıköy Dayanışma Kooperatifi yola çıkıyor

Dayanışma Kooperatifi İstanbul, Kadıköy’de de kooperatif kurmak için çalışmalarına başladı. “Semtimizin Kooperatifini Hep Birlikte Kuruyoruz!” diyen dayanışma kooperatifi gönüllüleri herkesi bu sürecin bir parçası olmaya, birlikte tartışıp birlikte kurmaya çağırdı.

Kooperatif girişimi kuruluş sürecinin daha geniş bir toplulukla tartışılması için ve yer almak isteyen herkesin katılımına açık 4 haftalık bir panel ve forum programı oluşturuldu.

Yapılan duyuruya göre panel ve forumun programı şöyle:

►Bugün, Çiftçi-Sen Genel Başkanı Ali Bülent Erdem’in konuşmacı olarak katıldığı Gıda Krizi ve Gıda Egemenliği başlığında ilk panel düzenlenecek. Programda pandemiyle birlikte iyice gün yüzüne çıkan gıda krizi ve bu krizin sebebiyle ‘neden gıda egemenliğini savunulmalı’ konuları tartışılacak.

►11 Şubat’ta Doç Dr. Serkan Öngel’in katılımıyla ‘Türkiye’de Kooperatifçilik Deneyimleri’ konuşulacak.

►18 Şubat’ta Çiftçi-Sen Örgütlenme Sekreteri Adnan Çobanoğlu’nun katılımıyla ‘Nasıl Bir Kooperatifçilik’ sorusuna cevap aranacak.

►25 Şubat’ta İstanbul, İzmir, Uşak’taki Dayanışma Kooperatifi faaliyetlerinde görev alan üyelerin katılımıyla hem kuruluş süreçleri hem de şuan ki gelinen duruma dair deneyim paylaşımında bulunulan bir forum gerçekleşecek.

kadikoy-dayanisma-kooperatifi-yola-cikiyor-837806-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol