birgün

24° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 12.01.2020 13:19

Kadıköy’de sanatta muhalefetin dili konuşulacak

TAKSAV'ın ‘Dünden Bugüne Toplumsal Muhalefetin Dili ve Sanattaki İzdüşümü’ adını verdiği paneller serisi başlıyor. Panellerinin ilki 14 Ocak Salı akşamı Kadıköy’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde olacak

Kadıköy’de sanatta muhalefetin dili konuşulacak

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) İstanbul Şubesi, ‘Dünden Bugüne Toplumsal Muhalefetin Dili ve Sanattaki İzdüşümü’ adını verdiği paneller serisini başlatıyor.

Serinin ilki sanat olacak. Bu çerçevede edebiyatta, sinemada, tiyatroda, müzikte ve mizahta geçmişten bugüne hangi temaların, biçimlerin, türlerin öne çıktığı karşılaştırmalı olarak tartışılacak, sanatın gücünü, bugüne ve yarına olan etkilerini konuşacak.

‘Dünden Bugüne Muhalefetin Dili’ panellerinin ilki 14 Ocak Salı akşamı Kadıköy’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde olacak. Edebiyat eleştirmeni Ömer Türkeş ve yazar Burhan Sönmez’in katılımıyla gerçekleşecek oturum saat 19.30’da başlayacak.

kadikoy-de-sanatta-muhalefetin-dili-konusulacak-674051-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız