birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Kadıköy'deki 1 Eylül Dünya Barış Günü eyleminde çok sayıda gözaltı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kadıköy’de düzenlenen eylem alanına girmek isteyen Barış Anneleri ile çok sayıda kişi, polis müdahalesiyle gözaltına alındı. Ortak basın açıklaması, gözaltılar gerekçe gösterilerek yapılmadı.

GÜNCEL 01.09.2022 23:03
Kadıköy'deki 1 Eylül Dünya Barış Günü eyleminde çok sayıda gözaltı Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı
Abone Ol google-news

İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki iskele önünde 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde çok sayıda parti ve örgüt, açıklama yapmak için bir araya geldi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylem öncesinde alana gelmek isteyen çok sayıda kişi ve Barış Anneleri gözaltına alındı.

Gözaltılara tepki göstermek için bir grup da gözaltı araçlarına doğru yöneldi. Bu sırada polisin barikat kurması üzerine arbede yaşandı. Polisin müdahalesiyle burada da çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Hazırlanan ortak basın açıklaması ise polisin müdahalesi ile gözaltılar gerekçe gösterilerek okunmadı, kalabalığın büyük bölümü alanı boşalttı. Kalan bir grup da olayı protesto eden kısa bir açıklamayı yaptıktan buradan ayrıldı. (ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol