birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.02.2021 18:34

Kadın doktora orakla saldıran erkek serbest bırakıldı

Rize'de Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu'na orakla saldırarak yaralayan Ali Sırrı Kulaksız isimli erkek, tutuksuz yargılanacak.

Kadın doktora orakla saldıran erkek serbest bırakıldı

Rize’de Ali Sırrı Kulaksız isimli bir erkek, kadın doktora hastanede orakla saldırarak kolundan yaraladı. Olay Rize Devlet Hastanesi'nde bugün saat 11.00 sularında meydana geldi.

Ali Sırrı Kulaksız isimli erkek hastanenin Psikiyatri bölümünde görev yapan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu'nun odasına girdi.

Saldırgan yanında çanta içerisine saklayarak getirdiği ot kesmeye yarayan orak ile Puşuroğlu'na saldırarak odadan çıktı.

Olay sonrası hastaneden kaçmaya çalışan şahıs, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Saldırıya uğrayan Uzman Doktor ise aynı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı.

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan saldırgan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, doktor Meltem Puşuroğlu'nun sağlık durumunun ciddi olmadığı, kolundan yaralandığı öğrenildi.

Zanlının tutuklu yargılanmasını isteyen savcılık, karara itiraz ederek, olayı bir üst mahkeme olan Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi’ne taşıdı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

İl Sağlık Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada, doktor Meltem Puşuroğlu'na yönelik saldırı kınandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hastasına yardımcı olabilmek, acısını dindirmek, yarasına merhem olabilmek dışında hiçbir amacı olmayan, bu uğurda zorluk, sıkıntı gözetmeksizin geceli gündüzlü cansiperane gayret gösteren fedakar hekimimize görevi başında her ne amaçla olursa olsun ve nasıl bir bozuk düşünceyle beslenirse beslensin yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz."

İHA, AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol