birgün

17° PARÇALI BULUTLU

KADIN 28.03.2020 10:08

Kadınlar affa 'hayır' diyor

Kadınlar affa 'hayır' diyor

ARDA ÖZARDA

Ceza İnfaz Kanunu’nda yapacağı değişiklikle çeşitli suç gruplarının hapiste bulunduğu süreyi azaltmayı planlayan AKP, indirim yapılacak suç grupları arasına istismarcıları da ekledi.

Daha önce cinsel tacize maruz bırakılan bir kadın ise şöyle dedi: “Bu sözde af yasası tecavüzcülere yarım bıraktığınız işi tamamlayın demektir. Bu affa hayır diyorum çünkü benim yaşadıklarımı bir tek ben biliyorum.”

4,5 yıl önce eşi öldürülen Perihan Aslı da katilin o dönem şartlı tahliye ile dışarıda olduğunu ve eşini öyle katlettiğini söyledi. Aslı, “Eğer bu af çıkarsa herkes kendi adaletini kendi sağlamaya çalışacak’’ diye konuştu.

Ege Üniversitesi ana kampüsünde traktörün altında kalarak hayatını kaybeden Sezen Zambak’ın babası Metin Zambak affın beraberinde daha çok suç getireceğini aktararak “Suç işleyen herkesin cezasını çekmesi gerekiyor’’ dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız