İstanbul’da, Erdoğan'ın posterinin asıldığı tarihi surlara Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posteri de asıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nun afişinin asılmasını eleştirel bir şekilde paylaşan yandaş gazeteciye, "Mütekabiliyet deniyor buna" yanıtını verdi.

Kaftancıoğlu’ndan Yeni Şafak muhabirine ‘surlara afiş’ yanıtı: “Mütekabiliyet deniyor buna"

HABER MERKEZİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişinin İstanbul’da tarihi surlara asılmasını eleştirel bir şekilde paylaşan yandaş gazeteciye sosyal medyadan yanıt verdi.

İktidarın kontrolündeki Yeni Şafak gazetesinin muhabiri Taha Hüseyin Karagöz, bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterinin de tarihi surlara asıldığını gösteren bir videoyu “Hımmm” notuyla paylaştı.

Bu paylaşımı alıntılayan Canan Kaftancıoğlu ise paylaşımında "Bence de hımmm! Mütekabiliyet deniyor buna. Devleti yönetenler yasak olduğunu bile bile o posteri uyarmamıza rağmen indiremiyorlarsa eğer (yasa indirmeyi emrediyor) biz de asarız dedik ve astık. (Birini indiremediler şimdi görevlerini yaparlar ve tamamını indirirler belki) Ya da kendileri bilir. Hodri meydan!" dedi.

TWITTER’DAN UYARMIŞTI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, birkaç gün önce İstanbul’daki tarihi surlara AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin asıldığını açıklamış ve Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

“Kanun tanımıyorlar, biliyoruz. Biz yine de teşhir edelim ve görevlileri görevlerini yapmaya davet edelim. Görevlerini yapmayan partizan kamu görevlilerine 14 Mayıs'tan sonra denk gelmeyeceksiniz nasıl olsa! Hazineye ait olan İstanbul Surlarına yasaya göre bunların açılması yasak! Elbette itirazlarımızı yapıyoruz, yapacağız. Yasaya uygun davranmazlarsa eğer ne yapacağımızı da biliyoruz! 31 Mart öncesinde de bu filmleri çok izlemiştik. Filmin sonunu hepimiz biliyoruz.”