THY'nin Hamburg-İstanbul seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, uçağın galley bölümündeki fırından yğkselen dumanlar nedeniyle Hamburg Havalimanı'na acil iniş yaptı. THY uçağı kontrollerin ardından tekrar kalkış yaptı.

Kaynak: iHA
Kalkışından kısa süre sonra dumanlar yükselen THY uçağı acil iniş yaptı
Fotoğraf: AA

İstanbul seferini gerçekleştiren Türk Hava Yolları'na (THY) ait yolcu uçağı kalkıştan bir süre sonra mutfak bölümünde bulunan fırından çıkan duman nedeniyle Hamburg Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Edinilen bilgiye göre, THY'nin TK-1688 sefer sayılı TC-JRR kuyruk tescilli uçağı yerel saatle saat 07.20'de 164 yolcusuyla İstanbul seferini yapmak üzere Hamburg Havalimanı'ndan kalkış yaptı.

Uçağın kalkışından kısa bir süre sonra uçağın mutfak bölümü olarak bilinen galley bölümündeki fırından dumanlar yükselmeye başladı. Dumanın uçağın yolcu kabinini etkilemesi üzerine kaptan pilot Hamburg Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'yle irtibata geçerek acil iniş için izin istedi.

Uçağın inişi öncesi apronda itfaiye ekipleri hazır bekletilirken, uçak inişini sorunsuz şekilde gerçekleştirildi.

UÇAKTA SICAK YEMEK İKRAMI YAPILMADI

Türk Hava Yolları uçağı Hamburg Havalimanı'na acil iniş yaptıktan sonra 164 yolcu hızlı bir şeklide havalimanına tahliye edildi. Yolcular indirildikten sonra uçağa teknik ekip çağırıldı. Teknik ekip yaptığı kontrollerde uçuşu engelleyecek bir durum olmadığını ancak uçakta bulunan fırının uçuş süresince kullanılamayacağını bildirdi. 

THY yetkilileri havalimanında yolculara sıcak ikramda bulundu. Yolcular daha sonra uçağa alındı. Uçağın içinde bulunan yolculara fırın arızası nedeniyle uçuş süresince sıcak ikram yapılamayacağı öğrenildi.

THY uçağının yolcu alımını tamamlamasının ardından kalkış yaptığı öğrenildi.