birgün

23° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.02.2020 00:45

Kalp krizi değil, iş cinayeti!

Kalp krizi değil, iş cinayeti!

Haber Merkezi

Manisa’nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren İmbat Madencilik’e ait ocakta Ali Akkaya adlı maden işçisi çalışırken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Bir çocuk babası Akkaya’nın Çorumlu olduğu, daha önce Çorum’da bir madende çalışırken işçi hakları için yapılan direnişe önderlik ettiği, bu nedenle tehdit edildiği, işsiz kalınca Soma’ya gelerek Bağımsız Maden-İş Sendikası’na üye olduğu öğrenildi.

Bağımsız Maden-İş’ten yapılan açıklamada, “Sendika üyemiz, İmbat Madencilik işçisi Ali Akkaya kardeşimizi serseri vardiyasında çalışırken geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Ailesine ve tüm maden işçisi kardeşlerimize başsağlığı diliyoruz. Kalp krizi değil, iş cinayeti!” ifadeleri kullanıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol