birgün

24° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.02.2020 00:45

Kalp krizi değil, iş cinayeti!

Kalp krizi değil, iş cinayeti!

Haber Merkezi

Manisa’nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren İmbat Madencilik’e ait ocakta Ali Akkaya adlı maden işçisi çalışırken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Bir çocuk babası Akkaya’nın Çorumlu olduğu, daha önce Çorum’da bir madende çalışırken işçi hakları için yapılan direnişe önderlik ettiği, bu nedenle tehdit edildiği, işsiz kalınca Soma’ya gelerek Bağımsız Maden-İş Sendikası’na üye olduğu öğrenildi.

Bağımsız Maden-İş’ten yapılan açıklamada, “Sendika üyemiz, İmbat Madencilik işçisi Ali Akkaya kardeşimizi serseri vardiyasında çalışırken geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Ailesine ve tüm maden işçisi kardeşlerimize başsağlığı diliyoruz. Kalp krizi değil, iş cinayeti!” ifadeleri kullanıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız