birgün

27° AÇIK

Kamu çalışanları elektrik ve doğalgaz faturalarını yaktı: Öfkeliyiz

Maaşlarına ek zam isteyen BES üyeleri, zamlı gelen elektrik ve doğalgaz faturalarını yaktı. BES Mersin Şube Başkanı Murat Doğan, kamu emekçilerinin maaşlarının yoksulluk sınırı rakamlarının çok gerisinde olduğunu vurguladı.

ÇALIŞMA YAŞAMI 10.02.2022 16:08
Kamu çalışanları elektrik ve doğalgaz faturalarını yaktı: Öfkeliyiz
Abone Ol google-news

ABİDİN YAĞMUR

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şubesi üyeleri elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen zamları protesto etti. Zamların geri alınmasını ve faturalarda KDV’nin yüzde bire indirilmesini talep eden kamu çalışanları, elektrik ve doğalgaz faturaları yakarak AKP iktidarına tepki gösterdi.

Özgür Çocuk Parkında bir araya gelen BES üyeleri “Bu zamlarla yaşanmaz”, “İnsanca yaşayacak ücret için ek zam istiyoruz” yazılı pankartlar açtı.

BES Mersin Şube Başkanı Murat Doğan açlık, işsizlik ve yoksulluğun derinleşerek devam ettiğini belirterek asgari ücrete yapılan yüzde 50 zammın daha işçinin eline geçmeden açlık sınırının altında kaldığını, kamu emekçilerinin maaşlarının yoksulluk sınırı rakamlarının çok gerisinde olduğunu vurguladı.

Halkın her geçen gün daha da yoksullaştığını söyleyen Doğan, “Yoksulluk emekçilerin gözlerinin içindeki öfkedir. Evet arkadaşlar, açlıkla yoksullukla boğuşan emekçiler öfkelidir. Tarlasını ekemeyen, ürünü para etmeyen köylü öfkelidir. Ataması yapılmayan öğretmen, sağlıkçı öfkelidir. KPSS yazılı sınavında başarılı olup mülakat sınavlarında elenen gençler öfkelidir. Elektrik faturası işyeri kirasını aşan esnaf öfkelidir. Emeklilikte yaşa takılanlar, işsizler öfkelidir. Hayata öğrenim kredisi borcuyla dezavantajlı başlayan gençler öfkelidir” diye konuştu.

BES üyeleri yapılan basın açıklamasının ardından zamlı gelen elektrik ve doğalgaz faturalarını yakarak iktidara tepki gösterdi.

kamu-calisanlari-elektrik-ve-dogalgaz-faturalarini-yakti-ofkeliyiz-979003-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol