birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

Kamu taşınmazları satılıyor: Bitez’deki arazi 115 milyon liraya özelleştirildi

Türkiye’nin en değerli koylarından Bodrum Bitez’de kamuya ait 18 bin 847 metrekarelik arazi, 115 milyon 900 bin lira bedelle Demircioğlu Mermer Sanayi’ye satıldı.

GÜNCEL 29.12.2021 12:36
Kamu taşınmazları satılıyor: Bitez’deki arazi 115 milyon liraya özelleştirildi
Abone Ol google-news

Türkiye’nin en değerli koylarından olan Bodrum Bitez'de bulunan yaklaşık 19 dönümlük (18 bin 847 metrekare) kamu arazisi, 115 milyon 500 bin TL’ye özelleştirildi. Kamu arazisinin satışına ilişkin karar, bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 4975 sayılı kararla satışı onaylanan araziyi, Demircioğlu Mermer Sanayi ve Ticaret Taahhüt Limited Şirketi satın aldı.

Öte yandan 4974 sayılı kararla, Elektrik Üretim AŞ’a ait Çal Hidroelektrik santralınca kullanılan taşınmazların da satışı gerçekleştirildi. Santraldaki taşınmazları alan Erk İnşaat Taahhüt Hazır Beton Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 9 milyon 370 bin lira ödedi.

kamu-tasinmazlari-satiliyor-bitez-deki-arazi-115-milyon-liraya-ozellestirildi-961217-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol