birgün

24° AÇIK

Kandilli’deki parkın ranta açılmasına tepki

İstanbul Kandilli'deki tek çocuk parkının, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 'ticari alan' olarak kiraya verilmesinin ardından yurttaşlar parkın bulunduğu alanda eylem yapıldı. Eylemde "Parkımı geri ver" sloganları atıldı.

YAŞAM 19.12.2021 15:21
Kandilli’deki parkın ranta açılmasına tepki
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Üsküdar’ın tarihi semtlerinden Kandilli’deki tek çocuk parkının, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılarak ‘ticari alan’ olarak kiraya verilmesinin ardından mahalle sakinleri eylem yaptı.

Deprem toplanma alanı ve çocuk parkı olan alanın içinde korunması gereken tarihi yapının da bulunduğunu belirten mahalle sakinleri, ihalenin iptal edilerek alanın çocuk parkı olarak kalmasını istiyor.

Sosyal medya üzerinden parkın geri verilmesi için kampanyalar başlatan mahalle sakinleri bugün yaptıkları eylemde, “Kandilli Parkımı geri ver”, “Parkların sahibi çocuklardır”, “Parklar ticari alan değildir”, “Deprem toplanma alanımı geri ver” yazılı dövizler taşıdı, “Parkımı geri ver” sloganları attı.

Eyleme destek veren CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi de, “Çocuk parkı olarak Üsküdarlıların hizmetinde olan böyle bir yeri restorasyon adı altında ticarethaneye çevirmek ve parkı yok etmek asla kabul edilemez. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi vardır ve Türkiye'de bu sözleşmeye taraftır. ‘Ne olacak çocuk parkı ticarethane olsa’ denilemez” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol