birgün

30° AZ BULUTLU

Kantin zamlarını protesto etmek için çay dağıtan öğrencilere soruşturma

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde kantin ürünlerine gelen zamları protesto etmek için ücretsiz çay ve kahve dağıtan 4 öğrenci hakkında disiplin soruşturması açıldı.

GÜNCEL 20.12.2021 19:23
Kantin zamlarını protesto etmek için çay dağıtan öğrencilere soruşturma
Abone Ol google-news

Türk lirasındaki değer kaybının ardından kantin ürünlerine de gelen zamları protesto etmek isteyen bir grup öğrenci, 6 Aralık'ta Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu'nda ücretsiz çay ve kahve dağıtmak istedi.

Kantin önüne "Ekonomik krize karşı öğrenci cay dayanışması" yazısı ile dayanışma masası kuran öğrencilere güvenlik görevlileri müdahale etti. Kurulan masa dağıtılırken kısa süreli arbede yaşanmıştı.


Üniversite yönetimi, çay dağıtan öğrencilerden 4'ü hakkında Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği'nin 13. Maddesi'nden disiplin soruşturması başlattı.

Öğrencilerden, uyarma, kınama ve bir aydan iki yarıyıla kadar uzaklaştırmaya kadar ceza öngören disiplin maddesiyle ilgili 22 Aralık Çarşamba Günü savunma vermeleri istendi.

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol