Kar yağışı Edirne ve Kırklareli kent merkezinde etkisini kaybetti, Tekirdağ'da ise aralıkla devam ediyor.

Kar yağışı Trakya'da kısmen etkisini yitirdi


Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisindeki Edirne'de dün akşam başlayan kar yağışı kent merkezinde etkisini yitirdi, yüksek kesimlerde ise aralıklarla yağış sürüyor.

Yağışın ardından don etkili olmaya başladı, yollarda yer yer buzlanmalar meydana geldi, çatılarda buz sarkıtları oluştu.

Edirne Özel İdaresi ekipleri köy yollarında ve belediye ekipleri kent merkezinde buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yürütüyor.

Edirne Valiliği, yüz yüze eğitime başlaması planlanan köy okulları ve anaokullarında eğitime 15 Şubat Pazartesi ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece olduğu kentte, yarın havanın bulutlu, en yüksek sıcaklığın 5 derece olması bekleniyor.

KIRKLARELİ

Kırklareli'nde dün başlayan kar yağışı şehir merkezinde etkisini yitirdi.

Yüksek kesimlerde yağışın devam ettiği kentte kar kalınlığı, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda 10, Kofçaz ilçesinde 15, Demirköy'ün Mahyatepe mevkisinde ise 35 santimetreye ulaştı.
Hava sıcaklığının sıfır derece ölçüldüğü Kırklareli'nde yarın bulutlu bir hava bekleniyor.

İl Özel İdaresi ekipleri kapalı 40 köy yolunu ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kırklareli Valiliği, okullarda yarın başlanması planlanan yüz yüze eğitimin yoğun kar yağışından dolayı 1 gün ertelendiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışının devam etmesi ve ulaşımda aksamalar oluşabileceği ihtimali üzerine merkez, Demirköy, Kofçaz, Vize ve Pınarhisar ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okul ile kurumlarında eğitim faaliyetlerinin 1 gün ertelendiği bildirildi.

Bu okullarda yüz yüze eğitiminin salı günü başlayacağı belirtilen açıklamada ayrıca, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personel yarın idari izinli sayılacak.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ ve ilçelerinde kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Kentte dün gece başlayan kar yağışı gün boyunca devam etti. Karayolları ve belediye ekipleri gün boyunca ana arterler ile kırsal mahallelerde kar temizleme çalışmalarını sürdürdü. Buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

İlçelerde ve kırsal mahallelerde kapalı yolun bulunmadığı kentte, yüz yüze eğitime 2 gün ara verildi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 derece olduğu kentte kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri yaşanabilecek buzlanmaya karşı uyarıyor.

Kar yağışı nedeniyle Uçmakdere-Şarköy yolu tedbir amacıyla dün geceden itibaren ulaşıma kapatıldı.

Bazı spor müsabakaları kar nedeniyle ertelendi.