birgün

20° AÇIK

Karaburun geçici yanaşma iskelesi projesi tepkilerin ardından iptal edildi

İzmir Karaburun'da yapılması planlanan geçici iskeleye dair proje, halkın uzun süredir devam eden itirazları sonucunda iptal edildi.

BİRGÜN EGE 23.03.2022 14:22
Karaburun geçici yanaşma iskelesi projesi tepkilerin ardından iptal edildi
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

İzmir’in Karaburun ilçesinde yapılması planlanan İZDENİZ Karaburun Seyyar Yanaşma İskelesi projesine halkın tepkileri sonucu iptal edildi.

Konuya ilişkin Karaburun Kent Konseyi'nden apılan açıklamada, şu ifaedlere yer verildi:

"Karaburun halkının ortak kanaati olan deniz ulaşımın mutlak gerekli olduğu, Karaburun’un bir iskeleye ihtiyacı olduğu ancak yapılması planlanan yerin ve projenin şeklinin hatalı olduğu kanaati güçlü bir şekilde dile getirilmişti. Yılda sadece yaz aylarında 24 sefer yapacak ve asıl amacın İzmir’den Karaburun’a günübirlik turist getirmek olan; Karaburunlunun gündelik ihtiyaçlarının karşılanmasının, ulaşım olanaklarının güçlendirilmesinin göz ardı edildiği; kentin kültür ve turizm potansiyelinin sadece İzmir’den 24 sefer düzenlenecek bir yanaşma iskelesinden daha fazla olduğunun yok sayıldığı geçici yanaşma iskelesi projesi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın talepleri göz önünde bulundurularak iptal edildi. Süreç boyunca yapılmış hatalara rağmen, sonunda halkın itiraz ve taleplerinin göz önünde bulundurularak mevcut iskele projesinin iptal edilmesini memnuniyetle karşıladığımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Bu süreçte etkin olan tüm sivil toplum örgütlerine ve yurttaşlara teşekkür ediyor, Karaburun’a layık olduğu yatırımların yapılmasını temenni ediyoruz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol