birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 26.07.2021 10:39

Karaman'daki Nunu Vadisi'nde mahsur kalan 13 kişi kurtarıldı

Karaman'daki Nunu Vadisi'nde sığ sudan nehrin karşısına geçen, ancak dönüş yolunda mahsur kalan 13 piknikçi kurtarıldı. Piknikçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

Karaman'daki Nunu Vadisi'nde mahsur kalan 13 kişi kurtarıldı

Karaman'da 13 yurttaş Nunu Vadisi'nde piknik yaparlarken suyun yükselmesi sonucu mahsur kaldı. Piknikçiler, AFAD ve jandarma ekiplerince kurtarıldı.

AA'nın aktardığı habere göre, merkeze bağlı Bucakışla köyünde içinden Göksu Nehri'nin geçtiği Nunu Vadisi'ne pikniğe giden bir grup, sığ sulardan karşıya geçti. Akşama doğru Pamukdere mevkisinde bulunan hidroelektrik santralinde elektrik (HES) üretimi için su salımı yapılınca nehrin debisi yükseldi.

Karşıya geçemeyen 13 kişi nehrin öbür tarafında mahsur kaldı.

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ve AFAD ekipleri havanın kararması ve suyun debisinin çok yüksek olması nedeniyle nehrin karşısına geçemedi. Ekipler bunun üzerine bölgede bulunan eski Taşköprü'den karşıya geçerek patika yoldan yurttaşlara ulaştı.

Yaklaşık 5 saat sonra kontrollü şekilde güvenli bölgeye getirilen piknikçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol