birgün

30° AZ BULUTLU

SİYASET 13.04.2020 14:39

Karamollaoğlu'ndan iktidara bağış çıkışı: Verdiğiniz IBAN numarasını geri çekin

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyasına ve CHP'li belediyelerin bağış hesaplarının bloke edilmesine yönelik eleştirilerde bulundu

Karamollaoğlu'ndan iktidara bağış çıkışı: Verdiğiniz IBAN numarasını geri çekin

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘bağış’ kampanyasına da eleştirilerde bulunarak, “Verdiğiniz IBAN numarasını geri çekin. Siz IBAN numarası isteyin” dedi.

Salgın nedeniyle yaşanan krizin ancak birlik beraberlik ve aklıselimle atlatılabileceğini söyleyen Karamollaoğlu, barış ve huzur ortamını temin edecek bir dil ve üslup kullanılması gerektiğini bildirdi. Karamollaoğlu, birlik ve beraberliğin inşaasında en önemli sorumluluğun iktidarda olduğunu ifade etti.

‘Milli Dayanışma Kampanyası'na da değinen Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Verdiğiniz IBAN numarasını geri çekin. Siz IBAN numarası isteyin. Bu süreçte kimsenin aç ve açıkta kalmayacağının garantisi olun. Biz Bize Yeteriz kampanyasını sürdürmekte kararlıysanız toplanan yardımların yönetimi ve denetimi için özel bir fon yönetimi oluşturun. Onun yönetiminde Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilen tüm partilerden birer temsilci de bulunsun. Böyle bir adım kampanyaya olan güveni artırmakla kalmayacak, göreceksiniz birlik ve beraberliğimizi perçinleştirecektir."

BELEDİYELERİN BAĞIŞ HESAPLARININ BLOKE EDİLMESİ

Karamollaoğlu, belediyelerin yardım hesaplarının bloke edilmesi konusuna ilişkin de "Seçimle iş başına gelmiş, halka en yakın kurumlar olan belediyelerle kampanya yarışına girmek, onların hesabına bloke koymak yerine mağdur olan vatandaşlarımıza en hızlı ve en kapsamlı şekilde ulaşmak için çaba harcayın. Merkezi yönetim ile belediyelerin çatışmasını değil, eş güdüm halinde çalışmasını sağlayın" diye konuştu.

‘KİMSENİN İŞSİZ KALMAYACAĞINI GARANTİ EDİN’

Kapanan iş yerleri ve esnafın kira harcamalarının Hazine ve Maliye Bakanlığınca karşılanması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Çiftçilerin borçlarını tümüyle yeniden yapılandırın. Başta çiftçi ve besiciler olmak üzere küçük ve orta boy işletmelere faizsiz ve uzun vadeli kredi imkanı getirin. Ülkenin zor duruma düşen stratejik müesseselerinin yabancılara peşkeş çekilmesine asla fırsat vermeyin. İşsizlik Fonu'nu bugünler için saklamış olmanız icap ederdi. Bu fonu kimsenin işsiz kalmayacağının garantisi olarak hayata geçirin. Bu ülkenin her bir vatandaşına ayrım yapmaksızın 1000 Türk lirasını karşılıksız nakit olarak verin."

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız