birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 03.04.2020 17:18

Karantinadaki Mehmet Amca torunları ile böyle görüştü

Karantinadaki Mehmet Amca torunları ile böyle görüştü

Tekirdağ’da yaşayan 70 yaşındaki Mehmet Özbiçer, evden çıkma yasağı dolayısıyla görüşemediği kızı ve torunları ile videolu görüşme gerçekleştirdi.

Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Özbiçer, İçişleri Bakanlığının 65 yaş üzeri vatandaşlar için uyguladığı evden çıkma yasağı dolayısıyla 1 aydır evinde tek başına yaşıyor. Evden çıkma yasağı dolayısıyla Muş’ta yaşayan kızı Ayfer Işık ve torunları ile görüşemeyen Özbiçer’in hasretini, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz dindirdi. Mehmet Amca'ya sürpriz yapan Muhtar Dilsiz, Özbiçer ailesini videolu konferans yöntemi ile yeniden bir araya getirdi.

Görüşme esnasında sık sık duygu dolu anlar yaşandı. Torunlarını yeniden görmenin heyecanını yaşayan Mehmet Amca'nın sevinci görülmeye değerdi.İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız