birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 18.10.2016 17:43

Karayılan'dan 'kayyumlara suikast' açıklaması

Karayılan'dan 'kayyumlara suikast' açıklaması

PKK yöneticilerinden Murat Karayılan Kurdsat News televizyon kanalına yaptığı açıklamada son dönemde kayyumlara ve AKP'li siyasetçilere yapılan suikastlere ilişkin yorumlarda bulundu.

"AKP insanları kontra örgütlenmesi gibi kullanıyor. Gerillanın hedeflediği de kontra faaliyetleri içinde olanlardır. Bunlar siyasetçi değildir. Kürt soykırımına katılan ve şehirlerin yıkımına, insanların öldürülmesine bizzat katılan kişilerdir. Türk devletinin kuyrukçuluğunu yapıyorlar. Artık bundan sonra gerilla bu kişileri affetmeyecek. Halkımız bunu bilmelidir" diyen Karayılan, "AKP gölgesinde siyasetçi adı altındaki kontralara, faaliyet yürütenlere karşı eylemlerin" devam edeceğini söyledi.

MESUT BARZANİ SELAM GÖNDERDİ

Karayılan PKK'nin Irak'ta Şengal'den çıkması talebinin KDP tarafından kendilerine söylenmediğini belirtirken "Orada gerilla ve peşmerge de var, yan yana duruyorlar. Öyle bir sorun yok göz önünde" dedi.

Karayılan Barzani ile Şengal görüşmelerine dair bir de bilinmeyeni açıkladı: "Bakın söyleyeyim. Şengal katliamı zamanında güçlerimiz müdahale etti ve Şengal’e girdi. Bundan 4 gün sonra sayın Mesut Barzani selam gönderdi ve bize Şengal’de gücünüz var mı diye sordu biz de evet var dedik. Daha sonra bir grup peşmergeyi bizim arkadaşların yanına göndermek istediklerini ve imkan yaratmamızı ilettiler ve biz de uygun gördük. Böylece arkadaşların yanına gönderdik. Hatta oradaki halkımız buna rıza göstermediler ama biz ulusal ordu ve birlik için olumlu kapsayıcı yaklaştık."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol