Van'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 24 yaşındaki kadının midesinden çivi, tırnak makası, iğne, bıçak, çakı, cımbız ve tığ gibi 158 parça metal çıkarıldı. Operasyonu gerçekleştiren Dr. Yusuf Tekeş, “Hastamızın psikolojik sorunları varmış. Daha önce de bu tarz denemelerde bulunmuş. Çok şaşırdık. Bu kadarını da beklemiyorduk” dedi.

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, midesinden 158 parça metal çıktı

Van'da yaşayan bir kadın, karın ağrısı şikayetiyle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Çekilen tomografide hastanın midesinde bazı yabancı cisimler olduğu belirlendi.

Hemen ameliyata kadının midesinden çıkanlar ise doktorları şaşırttı. 2,5 saat süren ameliyatta hastanın midesinden çivi, tırnak makası, iğne, bıçak, çakı, cımbız, tığ, meyve bıçağı, çengelli iğne, anahtar, madeni para, cam parçaları, saç tokası olmak üzere 158 parça metal çıkarıldı. Operasyonda kesici aletlerin ise poşete sarılı bir şekilde yutulduğu da tespit edildi.

Operasyonun ardından sağlığına kavuşan hasta taburcu edilirken, ameliyata giren Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Tekeş, büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyledi.

karin-agrisi-sikayetiyle-hastaneye-gitti-midesinden-158-parca-metal-cikti-1041369-1.

“AMELİYATTA YABANCI CİSİMLERLE KARŞILAŞTIK”

Tekeş, psikolojik sorunları olduğu belirlenen hastanın acil servise iğne yutma şikayetiyle geldiğini belirterek, “Kadın hastanın ilk öyküsünü aldığımız zaman iğne yuttuğunu söyledi. Sonra tomografi çektik ve burada topaklaşmış yabancı cisim gördük. Hastamızı acil operasyona almaya karar verdik. Aklımızda böyle bir şey ile karşılaşacağımızı hiç düşünmemiştik. Sonra ameliyatta yabancı cisimlerle karşılaştık” dedi.

Başarılı geçen ameliyat sonrası hastanın sağlığına kavuştuğunu belirten Tekeş, “Hastamız şu an iyi tedavisini oluyor. Hastamızın psikolojik sorunları varmış. Daha önce de bu tarz denemelerde bulunmuş. Bu derece yabancı cisim yutma hikayesi yokmuş. Çok şaşırdık. Bu kadarını da beklemiyorduk” ifadesini kullandı. Hasta, ameliyat sonrası taburcu edildi.

(DHA)