Karşıyaka’da bir ilk: ‘Pump track yarışı’
Fotoğraf: BirGün

BİRGÜN EGE

Karşıyaka Belediyesi 2022 yılının temmuz ayında İzmir’in ilk ve tek pump track bisiklet pistini Yalı Mahallesi’nde hayata geçirdi. Bisiklet pisti heyecan dolu yarışlarla 21-22 Ocak tarihlerinde adrenalin tutkunlarıyla buluşacak. 2 gün sürecek olan etkinlikte festival alanı da yer alacak.

Çeşitli firmalar bu alanda çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirecek. Bmx, Paten, Mtb ve kay kay yarışlarına, daha önce pump track parkuru tecrübesi olan herkes katılabilecek. Yarışlara katılan her sporcuya anı madalyası, dört farklı kategoride dereceye giren sporculara da kupa verilecek. Ege Dağ Bisikleti ve Karşıyaka Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Karşıyaka Pump Track Yarışı’na 0 (549) 522 02 27 numaralı hattı arayarak kayıt olunabilecek.

Açıldığı günden bu yana piste büyük ilgi gösteren Karşıyakalılar’a teşekkür eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, "Adrenalin tutkunlarını 21-22 Ocak’ta etkinliğimize bekliyoruz. Ülkemizde bisikletin en yoğun kullanıldığı ilçelerden birisi Karşıyaka. Adeta bir yaşam biçimi. Biz de hem farkındalık yaratmak, hem de keyifli anlar geçirilmesini sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenledik" diye konuştu.

Karşıyaka Belediyesi 2022 yılının temmuz ayında İzmir’in ilk ve tek pump track bisiklet parkurunu Yalı Mahallesi’nde açtı. Parkura yaklaşık 2 yıl önce hayatını kaybeden Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet takımı sporcusu Zeynep Aslan’ın adı verildi.

Toplam 2 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen pump track bisiklet parkuru, gece ve gündüz kullanıma uygun olarak dizayn edildi.