birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.01.2017 14:41

Kayyum, katledilen çocukların adını parktan söktürdü

Kayyum, katledilen çocukların adını parktan söktürdü

Akdeniz Belediyesi’ne atanan kayyum, Özgür Çocuk Parkı'ndan, üzerinde katledilen çocukların isimlerinin bulunduğu panoyu kaldırttı.

Mersin’in Akdeniz Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan belediyeye ait Özgür Çocuk Parkı’na da el attı.

Geçtiğimiz yıl belediye tarafından yenilenen parkta bulunan elektrik trafosu boyanarak üzerinde deniz atı, kaplumbağa ve benzeri hayvan resimlerinin yanı sıra katledilen çocukların isimlerinin bulunduğu bir pano asıldı. Kayyumun talimatı ile pano kaldırıldı.

Evrensel'in haberine göre, aynı parkta çocuk heykellerinin ellerinde bulunan güvercinlere ne olduğu da bilinmiyor. İki denizatı figürünün ortasına yerleştirilen panoda, şair Can Yücel’in “Gökte bir yıldız kayarsa eğer sen yıldızı tut çocuk. Umut dile barış dile sevgi dile” dizelerine de yer veriliyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız