birgün

19° AÇIK

GÜNCEL 03.04.2021 22:21

Kayyumun yönettiği Derik Belediyesi iş ilanı açtı; işe ‘yeğen’ alındı

Kayyum tarafından yönetilen Derik Belediyesi’nin büro memuru alımı için yaptığı mülakatta, sadece AKP ilçe başkanının yeğeni ‘başarılı’ bulunarak işe alındı.

Kayyumun yönettiği Derik Belediyesi iş ilanı açtı; işe ‘yeğen’ alındı

Mardin’de Derik Belediyesi’nin açtığı iş ilanı sonucunda, AKP İlçe Başkanı Süleyman Karahan’ın yeğeni Abdulhadi Karahan belediye kadrosuna alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2019’da kayyum atanan Mardin’in Derik Belediyesi’nde 1 Mart 2021’de bir adet büro memuru alımı yapılacağı duyuruldu.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, personel alımı için başvuru yapacak olan kişilerden kimlik fotokopisi, sağlık raporu, adli sicil kaydı, okul diploması ve ilçede ikamet etme şartı aranırken, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına gerek görülmedi.

Duyuru üzerine büro memuru kadrosu için 26 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapanlar arasında, mülakatla tercih yapacak olan kayyum yönetimi, adayları 9 Mart’ta 9 kişiyi mülakata çağırdı.

9 KİŞİDEN 8'İ ELENDİ

Önceki günlerde mülakatın sonuç ilanının yayınlanması ile birlikte kayyum yönetiminin torpil alımlarda kayırma yaptığı ileri sürüldü.

İlan edilen sonuca göre, büro memuru kadrosu için mülakata katılan 9 kişiden 8’ine 45 ile 55 arası puan verilerek, “başarısız” oldukları belirtildi.

Mülakatta sadece AKP İlçe Başkanı Süleyman Karahan’ın ağabeyinin oğlu olan Abdulhadi Karahan 80 puan ile “başarılı” gösterilerek, belediyede göreve alınan kişi oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol