birgün

20° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 17.09.2020 12:59

Keanu Reeves ve Neil Patrick Harris'ten Matrix 4 ipuçları

Keanu Reeves ve Neil Patrick Harris'ten Matrix 4 ipuçları

Sinema tarihine kazınan Matrix serisi, yeni bir filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Filmin başrolü Keanu Reeves ile ana karakterlerden Neil Patrick Harris filmle ilgili yeni bilgiler verdi.

BBC'nin The One Show programında konuşan Keanu Reeves, merakla beklenen Matrix 4’ü “ilham veren bir aşk hikayesi” diye nitelendirdi. Berlin’de çekim yaptıklarını söyleyen Reeves, "çüncü filmin finalinde pek de geri dönecekmişsin gibi görünmüyordu” ifadelerine, "Evet Neo için biraz korkunç bir finaldi" diye yanıt verdi.

Reeves, "Lana Wachowski diye harika bir yönetmenimiz var ve o bir aşk hikayesi, ilham veren güzel bir senaryo yazdı. Bu başka bir versiyon, bir uyanma çağrısı. Ve aksiyonu harika, her şey açığa çıkacak," dedi.

MORPHEUS ARTIK YOK

Filmin anahtar karakterlerinden Neil Patrick Harris ise "Bence Lana Wachowski'nın harika bir enerjisi var ve geçmişte kullandığı görsel tarzı taşımaya devam ediyor. Hep büyük bir aksiyon filminde başrol olmak istemişimdir. Bu benim için hiç kötü değil. Ama biraz yüzeysel ve kum havuzunda oynamak bana göre eğlenceli," dedi.

Matrix serisinin yapı taşlarını oluşturan Ajan Smith ya da Morpheus gibi karakterler Matrix 4'te yer almayacak. Ancak onun yerine yıldız oyuncular ve yeni karakterleri gelecek.

Matrix 4'ün oyuncu kadrosunda Neil Patrick Harris'in yanı sıra orijinal filmlerin Neo'su Keanu Reeves, Trinity'ye hayat veren Carrie Anne Moss, Merovingian olarak Lambert Wilson ve Niobe olarak Jada Pinkett Smith'in yer alacak. Ayrıca Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Matrix 4'ün diğer önemli isimleri arasında yer alıyor.

Matrix 4, 1 Nisan 2022'de tüm dünyadaki izleyicileriyle buluşacak gibi görünüyor. (Independent Türkçe, Beyazperde, Daily Mail)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol