AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, Avrupa yakasının en önemli yeşil alanlarından biri olan Kemerbugaz’daki iki arazisini daha satışa çıkardı. Toplam büyüklüğü 78 bin 563 metrekare olan iki arazi için belirlenen muhammen (en düşük) bedel ise toplam 1 milyar 21 milyon TL .

Kemerburgaz rantın merkezi oldu!

İsmail ARI

AKP’li Eyüpsultan Belediyesi, İstanbul'un en önemli yeşil alanlarından biri olan Kemerburgaz bölgesindeki arazi satışlarına devam ediyor. AKP’li belediye yüz milyonlarca lira değerindeki iki araziyi daha satışa çıkardı.

AKP’li Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’nın “Taşınmaz arsa satışı” başlığıyla yayınladığı ilana göre, Kemerburgaz bölgesindeki Mithatpaşa Mahallesi’nde yer alan ve toplam 78 bin 563 metrekarelik iki ayrı taşınmaz yarın satılacak. İki arazinin satışı içinde toplam 1 milyar 21 milyon TL muhammen (en düşük) satış bedeli belirlendi.

KONUT VE TİCARET ALANI

Satışı için 467 milyon 570 bin TL muhammen bedel belirlenen 244 ada 1 parseldeki 35 bin 967 metrekare büyüklüğündeki arazi imar planlarında ticaret ve konut alanı olarak geçiyor.

Satış ilanında yer alan 246 ada 5 parseldeki 42 bin 597 metrekare büyüklüğündeki arazi, imar planlarından konut alanı olarak geçiyor. Bu arazi için de 553 milyon 760 bin TL muhammen bedel belirlendi.

İHALESİ YARIN DÜZENLENECEK

Arazilerin satışı için yarın (15 Aralık Çarşamba) sabah saat 10.00’da ihale düzenlenecek. Ayrıca AKP'li belediyenin ihaleye katılanlardan mali durum belgesi ile referans mektubu istenmesi de soru işaretlerine neden oldu. Akıllara “adrese teslim ihale mi düzenleniyor?” sorusu geldi.

ESKİ BELEDİYE BİNASINI DA SATTILAR

Eyüpsultan Belediyesi geçen nisan ayında, 80 milyon TL'yi aşan vergi borçlarına karşılık, Haliç kenarındaki tarihi eski Belediye Başkanlık Binası'nı devlete satma kararı almıştı.

Ayrıca Eyüpsultan Belediyesi’nin şirketlerinin SGK’ya olan borçlarına karşılık, henüz belediye adına tescili yapılmamış olan Kemerburgaz’daki 8 bin 741 metrekarelik arsanın SGK’ye devri konusunda meclis kararı alınmıştı.

kemerburgaz-rantin-merkezi-oldu-955302-1.
CHP'li Meclis Üyesi Ali Haydar İşkar

ARAZİ SATIŞLARI HIZ KAZANDI

AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin CHP ‘li Meclis Üyesi Ali Haydar İşkar ise BirGün’e yaptığı açıklamada, “Özellikle son yıllarda belediyeye ait birçok arazi satıldı. Arazilerin satışa çıkarıldığı Kemerburgaz bölgesi, Üçüncü Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte çok fazla değerlendi” dedi.