birgün

9° PARÇALI BULUTLU

KADIN 27.02.2020 16:12

Kendisine ikinci eş olmayı reddeden kadını öldüren erkekten skandal ifade

Adana'da kendisine ikinci eş olmayı kabul etmeyen kadını uçurumdan atıp başını taşla ezerek öldüren Osman Çiftçi'nin ifadesi ortaya çıktı.

Kendisine ikinci eş olmayı reddeden kadını öldüren erkekten skandal ifade

Adana'da, kendisine ikinci eş olmayı kabul etmeyen 23 yaşındaki Zeliha Armağan'ı başına taşla vurarak öldüren Osman Çiftçi tutuklandı. Osman Çiftçi'nin ifadesinde, "Zeliha'nın başına taşla vurduktan sonra 'Beni öldürme' diyerek yalvardı. O sırada yanında çocukları da vardı" dediği öğrenildi.

DHA'nın haberine göre; olay, 21 Şubat'ta Pozantı ilçesinde meydana geldi. Urfa'da yaşayan ve evli olan Osman Çiftçi, Zeliha Armağan ile dini nikahla evlenmek istedi.Osman Çiftçi'nin teklifini reddeden Zeliha Armağan, İzmir'e akrabalarının yanına gitti. Bu durumu öğrenen Osman Çiftçi, kayınbabası H.Ç. ile İzmir'e giderek Armağan'ı ikna etmeye çalıştı. Zeliha Armağan'ı yanlarına alan Osman Çiftçive H.Ç. Urfa'ya gitmek üzere yola çıktı.Osman Çiftçi Adana'nın Pozantı ilçesinde Vali Çeşmesi mevkisinde otomobili durdurdu ve Zeliha Armağan'ı burada uçurumdan aşağı attı. Armağan'ın ölmediğini fark edenOsman Çiftçi, Armağan'ın başını taşla ezerek öldürdü. Daha sonra da zanlılar olay yerinden ayrıldı.

Urfa'da polis merkezine giden Osman Çiftçi'nin akrabası M.Ç., Zeliha Armağan'ın öldürdüğünü ileri sürdü. Adana polisiyle irtibata geçen ekipler, M.Ç.'nin verdiği adres ve Osman Çiftçi'nin otomobilinin Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından Armağan'ın cesedine ulaşıldı.

Zeliha Armağan'ın cansız bedeni, otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Şüpheli Osman Çiftçi, Suriye'ye kaçma planı yaparken Urfa'da yakalanıp, kayınpederi H.Ç. ile Adana'ya getirildi.

Osman Çiftçi'nin sorgusunda, "Zeliha bana seninle gelmekten vazgeçtim deyince öfkelendim. Kayınpederim H.Ç.'yi bir dinlenme tesisinde bıraktım. Zeliha bana, 'Beni bırak ben çoçuklarımı alıp gideceğim' deyince yerdeki taşla başına vurdum. O sırada Zeliha'nın çocukları da vardı. Taşla vurunca Zeliha uçurumdan aşağı düştü. Ölmediğini görünce, tekrar yanına gittim 'Beni öldürme' dedi. Ben de başına tekrar taşla vurup öldürdüm" dedi.

Osman Çiftçi, sorgusunun ardından tutuklandı. Genç kadının cesedi ise otopsinini ardından ailesi tarafından alınarak defnedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız