birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.04.2021 17:13

Kentsel dönüşüm mağduru Fetihtepelilere siyasilerden destek

Okmeydanı Fetihtepe mahallesinde kentsel dönüşüm mağduriyeti yaşayan yurttaşlara siyasi partiler tarafından destek açıklaması yapıldı. Açıklamada, “Halkla birlikte, şeffaf, yerinden ve hak temelli bir dönüşüm hepimizin arzusu” denildi.

Kentsel dönüşüm mağduru Fetihtepelilere siyasilerden destek

Haber Merkezi

İstanbul Okmeydanı’nda bulunan Fetihtepe mahallesinde kentsel dönüşüm projesine karşı çıkan yurttaşlara destek vermek amacıyla bir araya gelen siyasi partiler basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP, İYİ Parti, HDP, Saadet Parti, TİP, SOL Parti, DSP, Gelecek Partisi ve Merkez Parti Beyoğlu ilçe örgütleri ve yurttaşların katılımıyla yapılan basın açıklamasında, hak temelli dönüşüm çağrısı yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde AKP’li oldukları iddia edilen silahlı şahısların tehdidine maruz kalan mahalleliye destek verdiklerinin altı çizilerek, “Bugün burada mafya bozuntularına ve rant çetelerine karşı, halkımızla dayanışma göstermek için toplanmış bulunuyoruz. Bugüne kadar Beyoğlu Belediyesi’nden bu çeteleri kınayan bir açıklama duymuş değiliz. . Kendi halkına silah çekenlerin sırtını sıvazlamak, açık ve aleni bir halk düşmanlığıdır. İstedikleri Okmeydanı halkını bu bölgeden sürgün etmektir. Buna geçit vermemek, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının mücadelesinde, halkımızın dayanışmayla bir arada durmasına ve baskılara boyun eğmemesi ile mümkündür” denildi.

kentsel-donusum-magduru-fetihtepelilere-siyasilerden-destek-869117-1.

FETİHTEPE RANTA GEÇİT VERMEYECEK

Hak temelli dönüşüm çağrısı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Halkla birlikte, şeffaf, yerinden ve en önemlisi hak temelli bir dönüşüm hepimizin arzusudur. Deprem gibi büyük bir tehlikeyi dahi kendi rant projelerine perde yapmaktan imtina etmeyen Beyoğlu Belediyesi, yıllardır bu toprakların cefasını çeken mahalle halkını zorla dönüşüme zorlamaktadır. Ancak iyi bilinsin ki, duyarlı Beyoğlu halkı, bu adi ve karanlık oyunlara geçit vermeyecektir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol