Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bir kereste fabrikasında buhar kazanı patladı. Canlarını güçlükle kurtaran 3 işçinin vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu.

Kaynak: iHA
Kereste fabrikasında buhar kazanı patladı: İşçiler ölümden döndü

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan kereste fabrikasında, dün akşam buhar kazanı patladı. Olayda 3 işçi yaralandı.

Patlama, dün akşam saat 19.50 sıralarında Adapazarı ilçesinde bulunan Keresteciler Sanayi Sitesi içerisindeki bir kerese fabrikasında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, talaş makinesine buhar aktaran kazan patladı. Patlama neticesinde fabrikanın bir bölümünde yangın meydana geldi.

Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye ulaşan itfaiye ekiplerince yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Öte yandan, meydana gelen patlama anı ise güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, 5 işçinin çalıştığı bölgede buhar kazanının adeta bomba gibi patladığı ve alevlerin yükseldiği anlar yer aldı. Patlamanın etkisi ile işçilerin can havliyle bölgeden kaçıştığı anlar da görüntülerde yer aldı.

Patlamanın etkisi ile yükselen alevlerin arasında kalan 3 işçinin vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu. Bölgede ilk müdahalesi yapılan işçiler hastaneye kaldırılırken, konuya ilişkin inceleme başlatıldı.