birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 23.02.2021 14:37

Kesime gidecek hamile keçileri kurtaran hayvansever, yem yardımı bekliyor

Bursa'da 20 keçi besleyen Mefaret Özmez, bakım maliyeti yüksek olmasına rağmen keçilere sahip çıkıyor. Bursalı hayvanseverin tek isteği yem ve ot yardımı.

Kesime gidecek hamile keçileri kurtaran hayvansever, yem yardımı bekliyor

Bursa'da yaşayan Mefaret Özmez, hayvan beslemeye iflas eden bir çiftlikteki gebe keçileri alarak başladı.

Çiftlikteki keçilerin kesime gideceğini öğrenen Özmez, keçilerin hepsini satın aldı ve kesime engel oldu. 7 tane olan keçiler bir yıl sonunda 20 başa ulaştı.

'SAĞ OLDUĞUM MÜDDETÇE BU HAYVANLARI KESTİRMEYECEĞİM'

Keçileri satın almak için birçok kişinin başvurmasına rağmen kesilme ihtimallerine karşı hayvanlarını kimseye vermeyen Özmez, '100 bin lira teklif edilse de' keçileri kimseye vermeyeceğini söyledi.

Maliyetli olmasına rağmen etinden ve sütünden faydalanmayı düşünmediği keçileri besleyen Özmez, hayvanseverlerden ise yem ve ot yardımı bekliyor.

Kesime gidecek gebe keçileri satın alarak kurtardığını ifade eden Özmez, "Bunlara en iyi şekilde bakmaya çalışıyoruz. Keçiler 7 taneyken ben bunlara rahat bakarım diyordum. Şimdi 20 tane oldular, doğumlardan sonra 25 tane olacaklar. Yem ve ot maliyetleri yüksek, hayvanseverlerden yardım bekliyorum. Bu keçileri parayla almak isteyenler var. 100 bin lira bile verseler satmam veya vermem" diye konuştu.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol