CHP'de Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkındaki karar 26 Temmuz'a ertelendi. Cumhurbaşkanı seçiminin ardından Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapan Özcan, "Genel Başkan talimat vermiş. ‘Bunu en geç ayın 20’sinden önce partiden atın’ demiş. Ayın 19’unda partimden istifa edeceğim” demişti. Ancak daha sonra yaptığı başka bir açıklamada ise istifa etmekten vazgeçtiğini belirtmişti.

Kaynak: Haber Merkezi
Kesin ihraçla disipline sevk edilmişti: CHP'de 'Tanju Özcan' kararı 26 Temmuz'a ertelendi

Kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkındaki karar 26 Temmuz'a ertelendi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) geçtiğimiz yıl disipline sevk edilerek bir yıl partiden uzaklaştırma cezası alan ve geçtiğimiz günlerde cezası sona eren Tanju Özcan, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmişti.

CHP'de MYK'nin aldığı karar sonrasında Twitter'dan açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Başkaldırıyorum" mesajı paylaşmıştı.

İkinci kez partiden ihraç Istemi üzerine Özcan, Bolu’dan Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne ‘Değişim ve Adalet’ yürüyüşü yapmıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu'na pek çok kez istifa çağrısı yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazeteci Fatih Altaylı'ya yaptığı açıklamada, "Genel Başkan talimat vermiş. ‘Bunu en geç ayın 20’sinden önce partiden atın’ demiş. Ayın 19’unda partimden istifa edeceğim” demişti.

Özcan, daha sonra partisinden istifa etmekten vazgeçtiğini açıklamıştı.